27 sie 2011

Jak z dziennego zrobić makijaż wieczorowy?

Witam cieplutkodziś przychodzę do Was z propozycją w jaki sposób można odświeżyć makijaż, czy z dziennego zrobić makijaż wieczorowy - wersja błyskawiczna!

np. Alterra (do nabycia w Rossmannie) - polecane przez MissHeledore

Zacznijmy od buźki! Po pierwsze trzeba poprawić podkład. Jeśli mamy mało czasu i nie możemy pozwolić sobie na całkowite zmycie podkładu i nałożenie świeżej warstwy - możemy wykorzystać chusteczki! Potrzebne są chusteczki pochłaniające lub zwykłe chusteczki higieniczne. Przykładamy je do części twarzy, które nam się świecą, ściągamy wytworzony nadmiar sebum. Jeśli podkład jako-tako się trzyma można nałożyć tylko warstwę podkładu w kamieniu lub sypkiego, czyli tylko lekko zmatowić twarz. Jeśli mamy więcej czasu warto nałożyć świeży podkład.

A co z oczami?
Oto moja propozycja: krok po kroku jak makijaż dzienny zmienić na wieczorowy.
Mamy zwykły makijaż w brązach. Bierzmy czarną kredkę, czary cień i maskarę.

Wersja szybka, łatwa i dobra na każdą okoliczność ;)

2 komentarze:

 1. Bardzo fajny pomysł! Na pewno się każdej w pewnym momencie może przydać :)
  Nie na darmo widzę, co jakiś czas w gazeta jak ze zwykłego stroju z pracy zrobić wieczorowy bez wpadania do domu. A makijaż też jest ważny :)

  Miałam te chusteczki - moim zdaniem do zmywania makijażu (wodoodpornych linerów, tuszy do rzęs, wielkich ilości pudru i fluidu) w ogóle się nie nadają. Przynajmniej u mnie zostawiały jeszcze wiele makijażu. Najbardziej do gustu przypadły mi te z Bourjois :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Asiunia

  Świetnie, ze piszesz bo ja jeszcze nie próbowałam tych z Bourjois a może warto. Cieszę się, ze pomysł na post przypadł do gustu. Może jeszcze jakieś podobne makijaże opracuje ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...