18 sty 2016

Intermittent fasting - nowy sposób na szczupłą sylwetkę

Witam cieplutko,
Czy spotkałyście się kiedyś z "Intermittent fasting"? Jest to jedna z nowoczesnych teorii żywieniowych, której zasady mają zapewnić szczupłą sylwetkę i szybki metabolizm."Intermittent fasting" to sposób żywienia, który zakłada, że dobę dzielimy na tak zwane "okno żywieniowe" i "okres postu". Podczas okna żywieniowego jemy co chcemy, mogą to być 3 posiłki, 5 czy nawet 8 posiłków. Grunt to nie przejadać się, tylko jeść do syta. Okno żywieniowe trwa u mężczyzn 8 godzin, u kobiet może trwać 10 godzin. Tylko podczas tego wyznaczonego czasu spożywamy kalorie, natomiast w pozostały 16 lub 14 godzin nie spożywamy żadnych kalorii. Możemy pić wodę, bo ona nie ma kalorii.


W praktyce wygląda to tak, że pierwszy posiłek jemy np. o godz. 10, potem jemy kolejno obiad, kolacje i przekąski do godziny 18 (w przypadku mężczyzn). Po godz. 18 zaczyna się "nasz post" i trwa do godziny 10 następnego dnia (16 godzin łącznie), podczas tego czasu śpimy i nie jemy.
Oczywiscie początek okna żywieniowego zależy od Was, może byc pierwszy posiłek o 8 rano, 10 czy nawet 12. Jest jednak określony czas ile takie okna ma trwać.


Podobno taki post ma zapewnić szybszy metabolizm, a co za tym idzie szybsze spalanie kalorii. Spotkałam się z różnymi opiniami, że taki sposób żywienia naprawdę działa i można w ten sposób zrzucić zbędne kilogramy.

O metodzie mona posłuchać:
kanały na YT:
  Jacek Bilczynski KLIK
EatAndRide KLIK   KLIK
 Nesja89 KLIK 

Natomiast w artykule dla strony natemat.pl dietetyk ostrzega, że taki sposób żywienia może być szkodliwy:
"Moim zdaniem to kolejna cudaczna metoda na odchudzanie, w której nie ma niczego rewolucyjnego. Być może rzeczywiście niektórzy ludzie widzą w tym sposób na odchudzanie, jednak należy pamiętać, że unikanie jedzenia przez kilkanaście godzin może skutkować zaburzeniami koncentracji, obniżeniem aktywności umysłowej i zachwianiem metabolizmu" – mówi dietetyk dr Magdalena Białkowska.
(http://natemat.pl/90237,intermittent-fasting-czyli-nie-taki-post-straszny)

A co wy sądzicie o tym stylu żywienia?
Czy warto to przetestować?***

Mój Instagram KLIK
Moje FOODBOOKi - KLIK
Mój kanał na YouTube - KLIK
wpisy o WEGANIŹMIE - KLIK

Pozdawiam,


4 komentarze:

 1. byłam i polecam. zrobiłam okno 4h i 20 h postu-efekty super,samopoczucie też!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak krótkim oknie nie słyszałam. A ile w tym czasie posiłków? Ile kcal?

   Usuń
  2. chyba 3 posiłki,kcal nie licze,jem mało,bo nei moge sie przejadać. ale powinno ograniczyć się węgle,najlepiej zacząć okno od białkowego posiłku.

   Usuń
  3. Trochę za duże to okno Ci wyszło:D Toż to głodówka.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...