2 wrz 2011

Makijaż dla blondynki - dla brązowych i błękitnych oczu

witam cieplutko!

Oto dwie propozycje dla blondynek: błękitnookich oraz brązowookich.

Pierwsza propozycja dotyczy: makijażu dla blondynek o niebieskich oczach.
Niebieskie czy szare oczy świetnie prezentuję się w makijażu z użyciem brązowych czy beżowych cieni. Oczywiście nie jest to jakaś uniwersalna zasada, tylko raczej stwierdzenie typu: "dla większości".

 Brązowa otoczka dookoła oka sprawia iż kolor wydaje się bardziej intensywny, kontrastuje z kolorem powiek. Dobrze przy tym dobrze zaakcentować rzęsy obraz brwi.
 

A teraz propozycja nr 2: dla blondynek o brązowych oczach. Tutaj moja propozycja dotyczy kolorów w odcieniach błękitu i szarości. Chodzi tu znów o to samo, aby kolor oczu kontrastował z kolorem powiek.

specjalnie dla was mała symulacja ;)Dlaczego są to makijaże dla blondynek. szczerze mówiąc mogłyby świetnie prezentować się także na brunetkach albo szatynkach. Ale są to kolory które najbardziej mi kojarzą się z włosami koloru blond. Brązy czy błękity mogą świetnie podkreślać chłody lub ciepły odcień włosków czy cery.
Oczywiście pomysłów na makijaż dla blondynek mogłoby być wiele, to są tylko moje dwie wybrane propozycje.

3 komentarze:

 1. Fajnie, że o tym piszesz. Wiele kobiet używa cieni w kolorze swojej tęczówki, w efekcie wychodzi strasznie mdło. Te z brązowymi oczami szalenie boją się niebieskich cieni, a na tym jednym zdjęciu pokazałaś jak hipnotyzująco może to wyjść :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokladnei tak trzeba czasem podbic kolor oczukontrastowym cieniem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Asiunia
  Dziękuję! Cieszę się, ze wyszło hipnotyzująco! Bałam się, że raczej sztucznie.

  Mika.Lifestyle
  cieszę się, ze się zgadzasz!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...