6 mar 2014

Makijaż dla tzw. Opadającej powieki

Dzień dobry!


Co do jest "Opadająca powieka"?

Mówiąc o tym, że ktoś ma opadającą powiekę głównie mamy na myśli ukształtowanie oka, w którym przy otwartych oczach nie widać załamania i co za tym idzie nie widać dokładnie makijażu oka. Ja mam właśnie taką opadającą powiekę :)

Jak zrobić makijaż dzienny/wieczorowy przy "opadającej powiece"?

Sekretem tego makijażu jest nałożenie cienia ponad załamanie aby stworzyć wrażenie że to załamanie znajduje się troszkę wyżej. Azjatki bardzo często mają takie powieki w których kompletnie powieka zasłania załamanie. Aby powiększyć oko i stworzyć wrażenie, że to załamanie jest widoczne rysują linie załamania na płaskiej powiece, rozcierają tak cienie, że robi to wrażenie załamania a nie kreski narysowanej np. kredką.

Mój sposób na moją "niesforną powiekę" to nakładanie cieni ponad załamanie i rozcieranie ich tak aby robiły wrażenie jakby załamanie powieki tworzyło naturalny cień. Dzięki temu oko wydaje się większe i bardziej wypukłe. Polecam także podkreślania środka powieki jasnym cieniem, wtedy przy zamkniętych oczach powieka sprawia wrażenie bardziej wypukłej.

8 komentarzy:

 1. Też mam opadające powieki, ale tym ciężej mi malować, bo jedna powieka opada bardziej niż druga, ehh :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę spróbować. :) Świetny makijaż. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam opadające powieki z tego wychodzi, z tym że nawet makijażem tego się zatuszować nie da bo nie ma go gdzie zrobić. Nie widać go prawie wcale.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana Ty to jeszcze nie masz aż tak bardzo opadających powiek czego Ci zazdroszczę:) Niestety sporo z nas ma z tym o wiele większy problem.. Przez jakiś czas próbowałam nauczyć się jakoś korygować tą 'wadę', ale w końcu się poddałam i przestałam w ogóle używać cieni do powiek :) Może gdyby chociaż powieki mi się nie przetłuszczały to łatwiej byłoby mi wyczarować jakiś piękny makijaż.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z pewnością pomocny post :) Ale ostatecznie można się skupić na podkreśleniu dolnej powieki, albo ust, jakimś mega kolorem ;) Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 6. ja również mam taką powiekę ;p przydatne wskazówki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Droga Eowinko mam pewien problem... Posiadam jasną karnację i uzywam podkładu pharmaceris 01 kryjącego. Niestety zauważyłam ostatnio, że na zdjęciach wyglądam jak poszarzały trup:( Już nie wiem, jak mam się malować, żeby moja jasna cera nie straszyła tak swoim wyglądem. Ty też masz jasną karnację, a jednak nie widać, żeby była ona poszarzała. Czy mogłabyś mi doradzić, jak mam sie malować, żeby cera wyglądała zdrowo i promiennie? Panna M.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...